מאיר ענבי - אודות היהלומן הבכיר

אודות מאיר ענבי

מר. מאיר ענבי הוא המנכ”ל והבעלים של חברת מ.א. ענבי דיאמונד גרופ.חברת מ.א. ענבי דיאמונד גרופ, הינה חברה ישראלית מובילה ומבוססת בתחום ייצור יהלומי יוקרה החל משלב הרכישה הראשונית מהמכרות המובילות ברחבי העולם, עד לשלב העיבוד, ייצור וליטוש של היהלום.
כמו כן החברה הנמצאת בבעלותו של מאיר ענבי מתמחה בסחר ביהלומים גולמיים, שקופים, לבנים ולאחרונה גם החברה מתמחה במיוחד ביהלומים גדולים, ייחודיים, וצבעוניים כל זאת בנוסף על התמחותה ביהלומים לבנים.מקורות היהלומים של החברה פרושים ברחבי העולם, כולל באפריקה, רוסיה וקנדה.
בנוסף למדינות אלו מרבית העסקאות ביהלומים גולמיים מבוצעות מול חברות מובילות בענף היהלומים ובשלל מדינות – מהודו ועד למזרח.
מאיר ענבי נכנס לצמרת היהלומנים הבכירים בעולם רבות הודות לכך שהחברה מחזיקה בשיא מכירה להיהלום היקר ביותר שנמכר אי פעם במכירה פומבית. היה זה היהלום הכחול שנקרא “הירח הכחול”, שמשקלו 12.03 קראט ונמכר במחיר של $48.4 מליון למיליארדר מהונג קונג.מאיר ענבי תרם ותורם רבות להתפתחות הענף ולמסחר בישראל, והיה שותף מלא ופעיל במיזם ייחודי להבאת חדר הסינובה לישראל.בטקס חניכת המתחם  נשיא הבורסה, יורם דבש, בירך את הקהל והודה ליזמים של הפרויקט:
“אני רוצה להודות ליזמים ובראשם משפחת ענבי, משפחת נמדר, ניר סלע, ואופיר אליהו, כולם חברים טובים שלנו, שלקחו יוזמה והשקיעו. הבורסה תמכה ודחפה ומיקמה את המפעל במיקום מצוין, אבל בסופו של דבר זה מיזם שהם הקימו לטובת התעשייה”.